W zakresie magazynowania i dystrybucji mamy aktualnie duże doświadczenie. Mówiąc krótko, jesteśmy silnym graczem, jeśli chodzi o przyjmowanie, magazynowanie i rozwożenie sprzętu AGD, jak na przykład pralki, suszarki, lodówki, odkurzacze, miksery i płyty grzejne. Od najmniejszych ładunków do największych.  Jesteśmy w tym wyspecjalizowani.

Magazyn

Rokrocznie magazynujemy i dystrybuujemy ponad milion sztuk sprzętu AGD na terenie całego Beneluksu. Proces ten zabezpieczamy z naszego regionalnego ośrodka dystrybucyjnego w Oud-Gastel (w Holandii) na terenie przemysłowym Borchwerf II. Magazyn ma powierzchnię składowania rzędu 45.000 metrów kwadratowych.

Proces logistyczny

Nasi pracownicy magazynowi otrzymują produkty, składują je i sprawdzają, czy spełniają one wymagane normy jakościowe. Zbierają oni zamówienia, przygotowują je do wysyłki i pomagają dane towary załadować do samochodu ciężarowego. Następnie kierowcy przewożą towary ze składu w Oud-Gastel do klientów we wszystkich krajach Beneluksu. W specjalnie do tego celu zaprojektowanej naczepie Iveco-City. Kontrolują oni ładunek, rozładowują towary i kontaktują się z naszymi klientami. Dobre planowanie jest tutaj niezbędne, aby cały proces logistyczny mógł toczyć się we właściwym kierunku. Planerzy transportowi dokonują planowania w odniesieniu do ok. 35 samochodów ciężarowych, które codziennie wyjeżdżają z naszych baz. Jeżeli ilość produktów do przewiezienia jest zbyt duża, to planerzy dokonują wynajmu transportu. Poza tym prowadzą oni kierowców w określone miejsca, kontaktują się z klientami i koordynują przeglądy.

Oddany dystrybutor

Dominujący na rynku producenci, tacy jak WhirlpoolCandy Hoover, powierzyli dystrybucję swoich produktów firmie De Rooy. Uważają oni, że zmniejsza to ich ryzyko i jest interesujące z punktu widzenia kosztów technicznych. Zatem wartość dodatkowa dla naszych klientów.

WeCycle

Uważamy, że bardzo ważną rzeczą jest dokonywanie działań społecznie odpowiedzialnych. Jest to częścią wizji naszego przedsiębiorstwa. Tak, więc pracujemy dla WeCycle, organizacji użyteczności publicznej, która w odpowiedzialny sposób zajmuje się zbieraniem i recyklingiem e-odpadów. Dla WeCycle zbieramy urządzenia elektroniczne w różnych miejscach w Holandii. W naszym magazynie sortujemy te urządzenia w zależności od grupy produktów i pakujemy je do kontenerów. Następnie tak posortowane urządzenia odbierane są i przetwarzane przez firmy zewnętrzne. To czyni nas ważnym graczem w procesie recyklingu.