Firma De Rooy jest z pochodzenia brabanckim przedsiębiorstwem rodzinnym i wciąż tak pozostało. Założył ją w roku 1923 Graad de Rooy, jako firmę transportującą materiały konstrukcyjne. W kolejnych latach przedsiębiorstwo odnotowało stały wzrost. W międzyczasie firma De Rooy mogła zaliczyć takie firmy jak DAF i Philips do grona swych klientów. Początkowo firma De Rooy transportowała jedynie elementy metalowe do konstrukcji ciężarówek DAF, ale szybko zaczęła transportować kompletne samochody ciężarowe. Dla Philipsa przewoziła liczne produkty do różnych miejsc, gdzie była zlokalizowana produkcja, między innymi materiały opakowaniowe. Od roku 1959 firma De Rooy całkowicie zajęła się transportem pojazdów, z miejsca produkcji do klienta.  
 

Skupienie uwagi na wydajności

Gdy syn Jan de Rooy w roku 1965 zaczął uczestniczyć w działalności przedsiębiorstwa, jego bracia Harrie i Graad Jr już tam pracowali. Jan był odpowiedzialny za sprawy techniczne i planowanie. Jego przekonanie do realizacji wydajnego transportu przyniosło mu spory sukces. I tak w roku 1970 przygotował on pierwszy transporter z miejscem na cztery ciężarówki.

Lider na rynku

Dzisiaj ojciec Jan i syn Gerard de Rooy kierują całkowicie samodzielnie działającym przedsiębiorstwem transportowym, które jest liderem na rynku transportu ciężarówek, maszyn i traktorów rolniczych oraz maszyn budowlanych. Zwykła firma o nieformalnej kulturze pracy. Miejsce, gdzie panuje przyjazna atmosfera i gdzie zaangażowani i przebojowi pracownicy czują się jak u siebie w domu. Gdzie codziennie pracujemy nad lepszym transportem.